ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6338813
*
nr 633 8813
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2010
kl 17:18:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 13:19:47
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
nr 633 8813
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 13:19:47 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



